Rozwiązania autobusowe

Udostępnij

przystanek autobusowy w Aberdeen
Daszek z antenką.

Ile razy czekaliście na przystanku na opóźniający się autobus, zastanawiając się kiedy przyjedzie? Ile razy przyszliście na przystanek kilka minut za późno, zachodząc w głowę czy uda wam się jeszcze coś złapać?

W Aberdeen Szkoci rozwiązali te dylematy dość pomysłowo. Na wielu przystankach zainstalowali specjalne ekrany informujące jak długo trzeba czekać na kolejny autobus. Oczywiście, informacje są szacunkowe i podawane są na najbliższe kilka-kilkanaście minut, ale to w zupełności wystarcza. Informacje przekazywane są drogą radiową, stąd na przystankach antenki.

Jak się Wam podoba takie rozwiązanie? 🙂

7 myśli w temacie “Rozwiązania autobusowe

  1. Podoba się bardzo, ale u nas …. Wiesz, jaka byłaby nasza rzeczywistość? Antenki zostałyby poniszczone przez szukających podniety dla pięści lub stopy starszych albo młokosów, albo zostałoby to zamalowane sprayem, żeby było „ładniejsze” …
    Sorry, ale kultura naszego społeczeństwa jest taka jaka jest i konia z rzędem temu, kto ją zmieni i kto wpłynie na jej poprawę. Skąd się to bierze? Nie wiem, czy to spadek po komunie, czy inna jest przyczyna ogólnonarodowego chamstwa, ale jest ono faktem.
    Tak więc szkockie rozwiązanie podoba mi się, ale nie miałoby racji bytu w naszych polskich realiach 🙁

  2. No rzeczywiście, mogłoby być różnie…
    A jeśli chodzi o przyczyny naszego narodowego chamstwa, polecam książki Ziemkiewicza. Sformułował on kilka bardzo racjonalnych tez 🙂

  3. Na szczęście nie 🙂 Jakoś wandale nie wydają się zainteresowani niszczeniem tych tablic 🙂

  4. Tyle dobrze 🙂 U mnie w mieście, „złota młodzież” regularnie „prostuje” znaki i kosze na śmieci. Czasem nawet wiata autobusowa obrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.