Granma's Kitchen Aberdeen

Granma’s Kitchen czyli smaczne oblicze prawdziwej szkockiej kuchni

Granma's Kitchen AberdeenTradycyjna kuchnia szkocka jest na prawdę smaczna. Pod warunkiem, że nie próbujesz jej smaków kupując gotowe żarcie w supermarkecie (bywa kiepsko) lub w dużych sieciowych restauracjach (bywa tragicznie) ;). Ostatecznie czy kupiliście kiedyś w polskim supermarkecie porządny bigos albo gołąbki? 🙂

Jeśli chcesz się delektować prawdziwym szkockim domowym jedzeniem, zdobądź zaproszenie na obiad przygotowywany przez szkocką gospodynię 😉 Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę (np. w promieniu kilku mil, nie ma osoby która miałaby ochotę widzieć Cię na niedzielnym obiedzie ;P lub po prostu nie masz czasu na towarzyskie eskapady), pozostaje Ci znalezienie małej, lokalnej restauracyjki prowadzonej przez prawdziwą szkocką panię domu.

Ja taką znalazłem i to nie dlatego, że brak mi zaproszeń na niedzielne obiady 😀. Znalazłem ją odwiedzając Maternity Hospital (to akurat temat na inny post). Nazywa się Granma’s Kitchen i jest prowadzona przez prawdziwą szkocką babcię (nota bene nazwę dla jej biznesu wybrała wnuczka właścicielki). Znajdziecie tam rozmaite domowe potrawy przyrządzane ze świeżych półproduktów i odpowiedniej „dawki miłości” (ten kawałek przepisałem z szyldu 😉 ). W „Babcinej” kuchni znajdziecie zupy, dania główne, pieczywo oraz łakocie pieczone na miejscu. Codziennie znaleźć tam można inny zestaw obiadowy – zarówno na wynos jak i do konsumpcji na miejscu. Jedzenie jest pyszne, porcje duże, ładnie podane, a ceny bardzo przystępne (posiłek dla dwojga wyniósł nas jakieś £15).

Klimat w lokalu jest świetny, jest czysto, schludnie i generalnie bardzo domowo. Obsługa bardzo fachowa (właścicielka jest typową o ile coś takiego istnieje, zaradną i bardzo sympatyczną Szkotką).

Generalnie polecam gorąco – warto tam wpaść będąc w okolicy szpitala, warto wybrać się tam również w większym gronie (lokal jest mały, więc warto rozważyć rezerwację stolika). Dane kontaktowe na facebook’owym fanpage’u.


Wyświetl większą mapę

Jedno przemyślenie nt. „Granma’s Kitchen czyli smaczne oblicze prawdziwej szkockiej kuchni

  1. Thank you so much for your kind words. it was a pleasure meeting you.
    enjoy your new baby, and hopefully see you soon.
    Granma’s Kitchen. x

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.