Multimedialny kawałek szkockiej tożsamości ;)

Udostępnij

Tradycja wojskowa to coś, z czego Szkoci są bardzo dumni. Sądzę, że jest to istotny element ich pamięci zbiorowej.
Jako, że wojsko szkockie pozbawione dźwięków dud traci swoje walory ;), dziś zapraszam do zapoznania się z dwoma videoclipami.

Scotland the Brave – to jeden z najważniejszych szkockich, patriotycznych utworów muzycznych. Pierwsza aranżacja w wykonaniu The Band of the Royal Regiment of Scotland (pierwsza piosenka, tytuły innych znajdziecie w opisie pliku na youtube).
Drugie video to ten sam utwór, zilustrowany ciekawymi historycznymi obrazami i zdjęciami.

Przyznajcie się: jak Wam się podoba taka muzyka?

Smacznego 😉

6 myśli w temacie “Multimedialny kawałek szkockiej tożsamości ;)

  1. Mnie od razu stópki podrygują i mogłyby poskakać tak jak oni to robią. Ale prawdę mówiąc jak się człowiek nasłucha Scotland the Brave z tym buczeniem w tle to potem cały dzień mu w uszach buczy 🙂

  2. Witam :)A mnie Szkocja zauroczyła. Odwiedziliśmy Glasgow, Edynburg i oczywiście Aberdeen. Old Aberdeen jest niesamowite. Marta zaprowadziła nas w miejsca , które ja znałam z Twojego bloga i które koniecznie chciałam zobaczyć. Zaskoczyłam studencką brać córki swą wiedzą np. na temat dziury po wydobywanym w Aberdeen granicie, wioski rybackiej, fabryki silver darling…. i jeszcze wielu innych ciekawostek na temat życia w Szkocji.Twoje wpisy to nieoceniony przewodnik, zwłaszcza przy niestety, nikłej znajomości języka angielskiego…:) Mam nadzieję, że jeszcze Szkocję odwiedzimy.
    Pozdrawiam bardzo serdecznie:) Muzyka niezwykła…

  3. O Ela 🙂 Dawno Cię tu nie było. Cieszę się, że wakacje zaliczasz do udanych, tym bardziej mi miło, że mogłaś wykorzystać w praktyce informacje z mojego bloga 🙂 Dziękuję za ciepłe słowa!

    @ Entropka: żeby tak „skikać” trzeba mieć mocne stawy i wyczucie dobre rytmu. Nie dysponuję ani jednym, ani drugim ;P

  4. „Dawno Cię tu nie było” – jestem na bieżąco 🙂 Czytane „od dechy do dechy” ha! Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.