Flexi-store przeprowadzka

Przeprowadzka po brytyjsku


Flexi-store przeprowadzka
Pomagałem ostatnio pewnej uroczej starszej Pani w przeprowadzce. Bardzo spodobało mi się pewne rozwiązanie zwane po angielsku multi flexi store. Nie wiem jak to sensownie przetłumaczyć (gdyby próbować wyszło by coś w rodzaju: elastyczny/mobilny magazyn), ale postaram się z grubsza opisać całą idee.

OK, przeprowadzamy się. Firma podstawia nam pod dom przyczepę – taką jak na zdjęciu. Mamy kilka dni na załadowanie jej rzeczami, które chcemy przewieźć, lub przechować. W środku jest duże drewniane pudło umocowane na drewnianej palecie. Przyczepa w zależności od naszych potrzeb jest podstawiana pod nowy adres, lub przewożona do ogromnego magazynu (wysokiego składowania), gdzie nasza paleta jest przechowywana.
Najfajniejsze jest to, że nasze rzeczy mogą tam leżeć tak długo jak chcemy je tam trzymać. Oczywiście musimy opłacić miejsce w magazynie, lecz nie jest to specjalnie drogie (opłacenie takiej palety kosztuje 60 funtów miesiecznie – dla porównania wartości należy tą kwotę odnieść do najniższej tygodniowej pensji, która wynosi teraz jakieś 220 funtów „na rekę”).

Przyznam szczerze, kolejne rozwiązanie, które chciałbym mieć w Polsce (chyba, że jest gdzieś coś podobnego, a ja żyje w słodkiej nieświadomości? 😉 ). Kapitalne zarówno z punktu widzenia osoby przeprowadzającej się, jak i udającej się np. w kilkumiesięczną podróż (nasze graty do magazynu, a mieszkanie wynajmujemy na czas naszej nieobecności). To może też być fajny pomysł dla osób, które mają więcej przedmiotów niż mogą komfortowo pomieścić w swoim domu, lub często zmieniają miejsce pobytu (np. specjaliści na kontraktach), a nie posiadają własnego miejsca w którym mogliby trzymać swoje ruchomości.

To może też być fajny pomysł na biznes – wszystko co potrzebujesz to wynająć magazyn z wózkiem widłowym, kupic kilka przyczep i wynająć małe biuro do obsługi klientów (dobrze zorganizowana strona WWW również powinna wystarczyć).

Co o tym sądzicie?

3 myśli w temacie “Przeprowadzka po brytyjsku

  1. Rzeczywiście świetny pomysł. Szczególnie w większych miastach mógłby się przyjąć.

  2. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Czy w ofercie były przyczepy w większych rozmiarach? Wydaje nam się, że byłoby to dobrym pomysłem, nie każdy spakuje się w tak małej przyczepie.

  3. Można zamówić sobie dwie przyczepki 🙂 Nie sądzę, aby były dostępne większe rozmiary, bo paleta musi się później zmieścić w magazynie wysokiego składowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.