Łupki wierzowskie w korycie potoku Wieprzówka. Foto: Jan Zieliński.

Wieprzówka rzeką roku?

Łupki wierzowskie w korycie potoku Wieprzówka. Foto: Jan Zieliński.
Łupki wierzowskie w korycie potoku Wieprzówka. Foto: Jan Zieliński.
Trwa konkurs na rzekę roku. Wieprzówka – rzeka z moich rodzinnych stron, dzięki zaangażowaniu miłośników i ludzi, którzy dbają o nią na codzień prowadzi w głosowaniu! Potrwa ono aż do końca września, ale już teraz chciałem prosić Was o oddanie na nią głosu.

Rzeka Wieprzówka jest dla nas ważna 🙂 Dzięki niej Andrychów mógł się rozwijąć (m.in. jednym z czynników, które zadecydowały o budowie pierwszego dużego zakładu przemysłowego w mieście była… jakość wody w rzece). Z niej czerpiemy wodę, nad nią odpoczywamy. Ludzie dobrej woli chronią ją i dbają o jej stan. Prowadzone są liczne projekty m.in. mające na celu promocję zrównoważonego wykorzystania rzeki (zachęcam do lektury artykułów dotyczących projektu 3xWieprzówka).

Rzeka Wieprzówka ma szansę zdobyć ten tytuł – w tej chwili jest na pierwszym miejscu. Tuż za nią plasuje się znana i rozpoznawana Biebrza. Do końca głosowania jest jednak daleko i biorąc pod uwagę „nierówność sił” Biebrza może nas łatwo przegonić.
Potrzebujemy tytułu Rzeki Roku. To będzie mocny argument dla ludzi, którzy o nią dbają. Pomóż nam go uzyskać. Wejdź na http://rzekaroku.baobab.nazwa.pl/ i oddaj głos na Wieprzówkę.
Nie zapomnij namówić do głosowania swoich znajomych 🙂

Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia panoramiczne Wieprzówki przejrzyj artykuły na malopolska24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.