Duthie Park Aberden

Powoli zbliża się zima, a w Aberdeen rozkwitają kwiaty…

Przymrozek Aberdeen
Przymrozek w Aberdeen.
…rosiczki kuszą owady, rozsiewając duszącą woń. Z pomiędzy kaktusich kolców nieśmiało wyzierają drobne kwiatki. Uważne oko, z pewnością odnajdzie kiście małych bananków pomiędzy wielkimi liśćmi bananowca.

Wszystko to w Aberdeen. Niestety tylko i wyłącznie w Duthie Park’u 😉

Duthie Park to miejsce niezwykłe. Teren na którym został założony został podarowany w 1881 roku przez Lady Elizabeth Duthie of Ruthrieston radzie miasta Aberdeen. W ten sposób chciała upamiętnić swojego wujka i brata. Cały park leży na lewym brzegu rzeki Dee, całkiem niedaleko Torry. W środku parku znajdziecie tzw. Zimowe Ogrody – przeszklony budynek zawierający wspaniałe okazy roślin z krajów tropikalnych, pustyń i innych ciekawych miejsc. Jako ciekawostkę nadmienię, że Park ten ma drugą w UK (co do wielkości) kolekcję roślin ananasowatych.

Duthie Park to wspaniałe miejsce, nie tylko dla specjalistów, ale wszystkich, których cieszy widok roślin. Wejście jest bezpłatne.
A jeśli spodobały Wam się rosiczki, to mam dla Was dobrą informację – możecie sobie kupić takową, w przyogrodowym sklepiku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.