Granma's Kitchen Aberdeen

Granma’s Kitchen czyli smaczne oblicze prawdziwej szkockiej kuchni

Granma's Kitchen AberdeenTradycyjna kuchnia szkocka jest na prawdę smaczna. Pod warunkiem, że nie próbujesz jej smaków kupując gotowe żarcie w supermarkecie (bywa kiepsko) lub w dużych sieciowych restauracjach (bywa tragicznie) ;). Ostatecznie czy kupiliście kiedyś w polskim supermarkecie porządny bigos albo gołąbki? 🙂

Jeśli chcesz się delektować prawdziwym szkockim domowym jedzeniem, zdobądź zaproszenie na obiad przygotowywany przez szkocką gospodynię 😉 Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę (np. w promieniu kilku mil, nie ma osoby która miałaby ochotę widzieć Cię na niedzielnym obiedzie ;P lub po prostu nie masz czasu na towarzyskie eskapady), pozostaje Ci znalezienie małej, lokalnej restauracyjki prowadzonej przez prawdziwą szkocką panię domu.

Ja taką znalazłem i to nie dlatego, że brak mi zaproszeń na niedzielne obiady 😀. Znalazłem ją odwiedzając Maternity Hospital (to akurat temat na inny post). Nazywa się Granma’s Kitchen i jest prowadzona przez prawdziwą szkocką babcię (nota bene nazwę dla jej biznesu wybrała wnuczka właścicielki). Znajdziecie tam rozmaite domowe potrawy przyrządzane ze świeżych półproduktów i odpowiedniej „dawki miłości” (ten kawałek przepisałem z szyldu 😉 ). W „Babcinej” kuchni znajdziecie zupy, dania główne, pieczywo oraz łakocie pieczone na miejscu. Codziennie znaleźć tam można inny zestaw obiadowy – zarówno na wynos jak i do konsumpcji na miejscu. Jedzenie jest pyszne, porcje duże, ładnie podane, a ceny bardzo przystępne (posiłek dla dwojga wyniósł nas jakieś £15).

Klimat w lokalu jest świetny, jest czysto, schludnie i generalnie bardzo domowo. Obsługa bardzo fachowa (właścicielka jest typową o ile coś takiego istnieje, zaradną i bardzo sympatyczną Szkotką).

Generalnie polecam gorąco – warto tam wpaść będąc w okolicy szpitala, warto wybrać się tam również w większym gronie (lokal jest mały, więc warto rozważyć rezerwację stolika). Dane kontaktowe na facebook’owym fanpage’u.


Wyświetl większą mapę

1 myśl w temacie “Granma’s Kitchen czyli smaczne oblicze prawdziwej szkockiej kuchni

  1. Thank you so much for your kind words. it was a pleasure meeting you.
    enjoy your new baby, and hopefully see you soon.
    Granma’s Kitchen. x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.