Pogoda w Szkocji – jaka jest temperatura w lato? Jak się ubrać?

Redakcja

21 lutego, 2024

W lecie, gdy słońce spowija krajobrazy w złoty blask, Szkocja odkrywa swoje najpiękniejsze oblicze. Jeśli planujesz letnią podróż do tego magicznego miejsca, zapewne zastanawiasz się, jakie są tam temperatury i jak się ubrać. Oto kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania i dobrze przygotować się do podróży.

 • Temperatury w szkockim lecie

  Letnie temperatury w Szkocji rzeczywiście są umiarkowane. Średnia temperatura w lipcu i sierpniu, które są najcieplejszymi miesiącami, wynosi około 15-20 stopni Celsjusza. W ciągu dnia temperatura może osiągnąć 25 stopni, ale to raczej rzadkość. Nocą temperatura spada do około 10-15 stopni. W związku z tym, dobrym zakupem będzie lekka kurtka przejściowa, która zapewnia ochronę przed deszczem i umiarkowanym chłodem. Szeroki wybór kurtek przejściowych posiada w swojej ofercie sklep Denley. Warto również mieć przy sobie kilka warstw ubrań, takich jak sweter lub bluza z długim rękawem, aby łatwo dostosować się do zmieniających się warunków pogodowych.

  Janek, 32 lata: „Moje letnie wakacje w Szkocji były naprawdę niezapomniane. Temperatury oscylowały wokół 15-20 stopni Celsjusza, co dla mnie było idealne. Było ciepło, ale nie gorąco”.

 • Nieprzewidywalna pogoda

  Pogoda w Szkocji jest niezwykle zmienna. Możesz doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia. Deszcz jest częsty, nawet w letnich miesiącach, więc warto zawsze mieć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

  Ania, 28 lat: „Zawsze mówiłam, że jeśli nie podoba ci się pogoda w Szkocji, poczekaj 5 minut. W ciągu jednego dnia doświadczyłam słonecznej pogody, deszczu i chmur – wszystko w przeciągu kilku godzin!”

 • Jak się ubrać na szkockie lato?

  W Szkocji kluczem do komfortu jest ubieranie się na „cebulkę”. Warto zabrać ze sobą lekkie koszulki, cienkie swetry oraz cieplejsze kurtki na chłodniejsze wieczory. Nie zapomnijcie też o kurtce przeciwdeszczowej. W przypadku obuwia najlepszym wyborem są wygodne buty na każdą pogodę.

  Tomek, 36 lat: „Kluczem do komfortowego letniego pobytu w Szkocji jest warstwowe ubieranie się. Rano może być chłodno, potem się ociepli, a wieczorem znowu stanie się zimno. A zawsze trzeba być przygotowanym na deszcz.”

 • Szkocja dla miłośników natury

  Szkocja oferuje wiele naturalnych atrakcji. Od dzikich, surowych krajobrazów Highlands, przez malownicze wybrzeża do licznych jezior i lasów – każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, że pogoda w górach może być jeszcze bardziej nieprzewidywalna, dlatego warto zawsze mieć ze sobą odpowiedni strój i sprzęt.

  Kasia, 41 lat: „Szkocja w lecie to raj dla miłośników przyrody. Wędrowałam po Highlands i byłam zauroczona pięknem krajobrazów. Widok majestatycznych gór, dzikich rzek i jezior oraz zielonych dolin był niesamowity. Ale zawsze musiałam być przygotowana na niespodziewaną zmianę pogody.”

 • Słoneczne dni w Szkocji

  Chociaż deszczowe dni są w Szkocji częste, kiedy słońce wreszcie się pokazuje, krajobrazy stają się jeszcze bardziej spektakularne. Słoneczne dni mogą być jednak zaskakująco gorące, dlatego warto zawsze mieć ze sobą krem z filtrem UV. Nawet w chmurze promieniowanie UV może być silne, więc zawsze warto chronić swoją skórę.

  Robert, 45 lat: „Zaskoczyło mnie, jak piękne są słoneczne dni w Szkocji. Niebo jest takie niebieskie, a wszystko dookoła wydaje się jaśniejsze. Ale słoneczko potrafi też mocno grzać, dlatego zawsze miałem ze sobą krem z filtrem.”

Polecane: